Haberler

30 Eylül 2019

Özbekistanlı Basın Mensuplarından Türkiye Ziyareti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı işbirliğinde düzenlenen program kapsamında Türkiye’ye gelen Özbekistan Basın Heyeti TİKA’ya ziyarette bulundu.

Özbekistan ve Türkiye arasındaki ilişkilerin her yönüyle geliştirilmesi, Türkiye’nin yatırım imkânlarının, tarihi ve kültürel potansiyelinin tanıtımı amacıyla, TİKA ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı işbirliğinde düzenlenen program kapsamında, Özbekistan’ın önde gelen resmi gazete, televizyon kanalları ve haber ajansları mensuplarından oluşan Özbekistan basın mensubu heyeti, ülkemize ziyarette bulundu.

Özbekistan’ın, 5 farklı medya kuruluşundan, 5 medya mensubunun bulunduğu heyet, başta Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı olmak üzere, TRT, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı, TBMM, Anadolu Ajansı ziyaret etti.

Heyetin TİKA ziyareti kapsamında, TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Rahman Nurdun tarafından TİKA’nın farklı coğrafyalarda eğitim, sağlık, kültür, turizm, tarım ve medya alanında kalkınmaya yönelik proje ve faaliyetler gerçekleştirdiği ifade edilerek TİKA’nın Özbekistan’daki faaliyetlerine ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Ayrıca Özbek basın mensubu heyetine, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimiyle ilgili bir sunum yapıldı.

Sonraki Haber

TİKA'dan Bosna Hersek'te Arama Kurtarma Personeline Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Bosna Hersek Güvenlik Bakanlığı ve İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı işbirliğinde Bosna Hersek’in doğusunda yer alan Foça şehrine bağlı Tjentişte bölgesinde Doğada Arama Kurtarma Temel Eğitimi“...