Haberler

25 Eylül 2023

Okyanus Hukuku ve Politikası Konferansı’na TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle bu yıl 46. düzenlenen Okyanus Hukuku ve Politikası Konferansı, İstanbul’da gerçekleştirildi.

Dünyanın önde gelen deniz hukukçularının katılımıyla her yıl farklı bir ülkede gerçekleştirilen “Okyanus Hukuku ve Politikası Konferansı” 21-22 Eylül 2023 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlendi.

Ankara Üniversitesi Deniz Hukuku Ulusal Araştırma Merkezi (DEHUKAM) ev sahipliğinde, İMEAK Deniz Ticareti Odası ve TİKA iş birliğinde gerçekleştirilen konferansın ana teması “Güvenli, Emniyetli ve Sürdürülebilir Denizcilik” olarak belirlendi.

40 farklı ülkeden deniz hukukçularının katıldığı etkinliğe, Eski Ürdün Başbakanı Awn Al-Khasawneh, Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Nafiz Arıca, Hizmet İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Salih Zeki Çakır, İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Recep Düzgit ve çok sayıda davetli katıldı.

Sonraki Haber

TİKA, Pakistan'daki Quaidi Azam Üniversitesinde Konferans Salonu Açtı

Pakistan’ın köklü üniversitelerinden olan Quaid-i Azam Üniversitesi bünyesinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından yapılan konferans salonu, düzenlenen törenle açıldı. İbn-i Haldun Konferans Salonu’nun açılış etkinliğine, T.C. İslamabad Büyükelçisi Mehmet Paçacı, Quaid-i Azam Üniversitesi...