Haberler

04 Ağustos 2016

Nepal’de 12 Eğitim Kuruluşuna Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Nepal’de başkent Katmandu dışında yer alan ve genellikle maddi imkânları kısıtlı olan ailelerin çocuklarının eğitim aldıkları 12 eğitim kuruluşuna donanım desteğinde bulunuldu.  

Faaliyet gösterdiği coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelerle önemli çalışmalar imza atan TİKA faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Bu çerçevede Nepal’de bugüne kadar önemli projeler gerçekleştiren TİKA tarafından başkent Katmandu dışında yer alan ve genellikle maddi imkânları kısıtlı olan ailelerin çocuklarının eğitim aldıkları 12 eğitim kuruluşuna donanım desteğinde bulunuldu.  

TİKA tarafından gerçekleştirilen söz konusu proje ile ülkenin kırsal bölgelerinde yer alan okullara teknik donanım ve mobilya konusunda ihtiyaçların giderilmesine destek sağlanarak eğitim gören Nepalli çocuklara eğitimlerinin daha kaliteli ortamlarda sağlanmasına katkıda bulunmak hedeflendi. Bu çerçevede başkent dışında yer alan ve genellikle maddi imkanları düşük olan ailelerin çocuklarının eğitim aldıkları Jamia of Islamia, Crescent Public School, Hilal Public School, Suffa İdeal Academy, Human Development Academy, Madrasa Darus Salam, Jamia Islamia Bhokraha gibi toplam 12 adet eğitim kuruluşuna bilgisayarlar, projektörler, fotokopi makinesi, güneş paneli, dikiş makineleri, yazı tahtası,  masalar, sandalyeler ve diğer ofis mobilyalar gibi çeşitli teknik ekipman ve mobilyalar teslim edildi.

Teslim töreninde İslami Sangh Nepal Vakfı’nın Başkanı Abul Kalam Falahi başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım, Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam ve tüm çalışma arkadaşlarına Nepal’de onları yalnız bırakmadıklarından dolayı derin şükranları bildirdi. 

Sonraki Haber

Tunus’ta Handischool Engelli Merkezi’ne Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tunus’un başkenti Tunus’ta Engelli ve Down Sendromlu çocuklara yönelik rehabilitasyon ve bakım hizmeti veren Handischool Engelli Merkezi’ne donanım desteğinde bulunuldu. TİKA Tunus’ta gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam...