Haberler

14 Şubat 2014

Myanmar'a Sağlık Alanında Destek Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Myanmar’ın Yangon şehrinde bulunan Muslim Free Hospital’a tıbbi ekipman ve diyabet hastalarına ilaç desteğinde bulunuldu.

TİKA, Myanmar’a birçok alanda desteğini sürdürüyor. Myanmar’ın Yangon şehir merkezinde bulunan ve 1937 yılında bir dispanser olarak kurulan Muslim Free Hospital, bugün itibariyle 130 yataklı kapasiteyle, etnik ayrım yapmaksızın ihtiyaç sahibi tüm Myanmarlılara ücretsiz sağlık hizmeti veriyor.

Bu yönüyle Myanmar’da önemli bir uygulama örneği olarak öne çıkan hastanenin yetkilileri, TİKA’dan tıbbi cihaz ve ilaç desteği talebinde bulundular. Bu doğrultuda, TİKA Myanmar Koordinatörlüğü’nce yapılan çalışmalar neticesinde hastane bünyesinde bulunan ameliyathanenin tadilat ve tamirat işlemleri tamamlanarak, ihtiyaç duyulan tıbbi cihazlar temin edilmiş olup diyabet hastaları için ilaç desteğinde bulunuldu. TİKA tarafından verilen destekle, Muslim Free Hospital’da hasta bakım ve ameliyat hizmetleri yürütülmeye başlandı.

TİKA tarafından temin edilen tıbbi cihazlar ve ilaçlar düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi.
Tıbbi cihaz ve ilaçların teslim töreninde Muslim Free Hospital yetkilileri yardımlarından dolayı TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler. Yetkililer, tıbbı cihazlar ile yeniden donatılan ameliyathanede daha modern, temiz ve sağlıklı ortamda ameliyatların gerçekleştirildiğini belirterek iki ülke arasındaki işbirliğinin devam etmesi temennisinde bulundular.

Sonraki Haber

TİKA ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü arasında Mesleki ve Teknik Eğitimde işbirliği protokolü imzalandı. TİKA ve Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü...