Haberler

25 Mart 2015

Müstakbel Irak Türkmen Ziraat Mühendisleri Derneği Üyelerine Eğitim Verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Müstakbel Irak Türkmen Ziraat Mühendisleri Derneği Üyelerine Batı Akdeniz Tarımsal Araştırmalar Enstitüsünde ve Tavukçuluk Araştırma İstasyonu Müdürlüğünde Eğitimler verildi.

       Irak Türkmen bölgesinden gelen on kişilik Ziraat Mühendisleri heyetine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü’nde ve Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde 10-12 Şubat 2015 tarihleri arasında, "Serada Sebze Yetiştiriciliği" konusunda eğitimler verildi. Eğitimin ilk iki günü Enstitü teknik elemanlarınca teorik dersler ve uygulamalar verildi. Ayrıca sebze yetiştiriciliği ve ihracatı yapan özel bir  firmaya ziyaret gerçekleştirildi. Firma sorumlularından çalışmalar hakkında detaylı bilgiler alındı. Eğitim sonunda, her katılımcıya konuyla ilgili Enstitünün yayınlarından oluşan kaynak kitaplar hediye edildi.

Irak Türkmen bölgesinden gelen diğer on kişilik Ziraat Mühendislerinden oluşan heyete Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü ve Ankara-Tavukçuluk Araştırma İstasyonu Müdürlüğü yetkililerince 15-19 Şubat 2015 tarihlerinde Tavukçuluk konularında eğitim verildi. Haymana’da Kuluçka yetiştiriciliği, Kazan’da özel tavukçuluk yetiştiriciliği yapan firma ziyaretiyle mühendis heyet teorik ve pratik olarak bilgilendirildi.

Ziyaretin son gününde heyetimiz Konya Tüyap- Tarım Fuarına ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında farklı türde traktör, makine, alet ekipman, tohum, gübre, sera ekipmanları, zirai aletler, fidan, tavukçuluk, sulama sistemleri ile, tarım sektöründeki son gelişme ve teknolojileri hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Sonraki Haber

Çanakkale Şehitleri Taşkent'te "İstiklal ve Onur" Adlı Etkinlikle Anıldı

T.C. Taşkent Büyükelçiliği himayesinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Taşkent Koordinatörlüğü tarafından Çanakkale Zaferinin 100. Yılı münasebetiyle 19 Mart günü Taşkent’te “İstiklal ve Onur” konulu resim sergisi ve anma töreni düzenlendi. Törene Azerbaycan...