Haberler

24 Şubat 2015

Moritanya Televizyonu’na Stüdyo ve Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Moritanya Televizyonu’na ait stüdyoyu üç kamera sistemi ve rejisi ile birlikte yeniledi. Moritanya TV’nin on altı personeline TRT işbirliği ile teknik eğitim desteği verildi.

 TİKA Afrika’nın birçok ülkesinde iletişimden tarıma, sağlıktan balıkçılığa kadar farklı alanlarda uzman eğitimleri desteği vermeye devam ediyor. TİKA ve TRT işbirliği ile yürütülen proje kapsamında Moritanya Televizyonu Kurumu kameraman, muhabir, resim seçici, montaj elemanlarına beş gün süre ile uzman eğitimleri yanı sıra yeni nesil teknoloji kullanımı ile ilgili uygulama imkânı sağlandı.

Eğitime katılan Moctar Dicko, TRT Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen beş günlük eğitim sürecinde önemli bilgiler edindiklerini ve teknolojik gelişme konusunda ilerleme kaydettiklerini belirtti. TRT bünyesinde bulunan yeni sistemlerin mevcut bilgilerine önemli katkıda bulunduğunu ifade eden Dicko, Moritanya’da da benzer eğitim programları düzenleyerek edindikleri tecrübeleri aktaracaklarını söyledi.

Türkiye’de bulundukları süre boyunca gösterilen konukseverlik ve sıcak ilgiden çok memnun kaldıklarını söyleyen Mohamed Lemine Diallo ise Esenboğa Havalimanı’nda başlayan ilginin eğitim süresince de devam ettiğini, eğitim sırasında bilgilerin profesyonelce aktırıldığını ifade etti.

Sonraki Haber

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Budapeşte'de Gül Baba Türbesi'ni Ziyaret Etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'deki temasları kapsamında beraberindeki heyet ile birlikte restorasyonu Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yapılacak olan Gül Baba Türbesi'ne ziyarette bulundu. Çeşitli temaslarda ve incelemelerde bulunmak üzere Macaristan’da...