Haberler

23 Mayıs 2014

Moldova Tiyatro Grubunun 15. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivaline Katılımına Destek

Moldova Tiyatro Grubunun 15. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivaline Katılımına Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Moldova’nın tanınmış tiyatro grubu Eguane Lonescu’un “Godot’yu Beklerken” isimli oyunlarını sergilemek üzere Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivaline katılımlarına destek verdi.

TİKA, Moldova’da birçok alanda gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu çerçevede TİKA’nın destekleriyle Moldova’nın tanınmış tiyatro grubu Eguane Lonescu’un “Godot’yu Beklerken” isimli oyunlarını sergilemek üzere Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivaline katılımları sağlandı. Moldova’nın yanı sıra Tunus, Almanya, Fransa, Moldova, Macaristan, İtalya, Moğolistan, Gürcistan, Portekiz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Rusya’dan tanınmış tiyatro grupları festivalde ulusal oyunlarını sergilediler.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl Trabzon’da düzenlenen 15. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivalinde 17 kişiden oluşan Moldova Eguane Lonescu Tiyatrosu “Godot’yu Beklerken” isimli oyunlarını sergilediler.

Moldova’da 1992 yılından bu yana sağlık, eğitim, idari ve sivil altyapıların geliştirilmesi, tarım, sosyal, kültürel ve eğitsel altyapıların desteklenmesine yönelik olarak kapasite artırımına yönelik birçok proje ve faaliyet gerçekleştiren TİKA, benzer alanlardaki işbirliği proje ve faaliyetlerine devam ediyor.

Sonraki Haber

Kırgızistan, Tacikistan ve Türkmenistanlı Teknik Eğitimcilere Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Eğitimi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Japonya Uluslararası Koordinasyon Ajansı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen Endüstriyel Otomasyon Teknolojilerinin Orta Asya ve Ortadoğu ülkelerinde Yaygınlaştırılması Eğitimi projesi kapsamında, Kırgızistanlı, Tacikistanlı ve Türkmenistanlı teknik öğretmenlere İzmir...