Haberler

17 Ağustos 2016

Moğolistan Standardizasyon ve Metroloji Ofisi Uzmanlarına Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türk Standartları Enstitüsü ve Bölgelerarası Standardizasyon Birliği işbirliğinde uluslararası alanda standart sağlanması ve Türkiye’nin tecrübelerinin aktarılması amacıyla Azerbaycan, Belarus, Kırgızistan, Moğolistan, Moldova, Özbekistan ve Tacikistan’dan 26 uzmana eğitim programı düzenlendi.

TİKA, Türk Standartları Enstitüsü ve Bölgelerarası Standardizasyon Birliği işbirliğinde İzmir’de düzenlenen eğitim programı Azerbaycan, Belarus, Kırgızistan, Moğolistan, Moldova, Özbekistan ve Tacikistan’dan 26 uzmanın katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye’nin tecrübelerinden ve birikiminden istifade edilmesi, dost ve kardeş ülkelere bu tecrübe ve birikimlerin aktarılması amacıyla gerçekleştirilen uluslararası eğitim programına TİKA’nın destekleriyle Moğolistan Standardizasyon ve Metroloji Ofisi’nden 2 Moğol uzman katıldı.

5 gün süren eğitim programında “TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Revizyonu-2015” ve akreditasyon alanında ise “TS EN ISO/IEC 17021 Uygunluk Değerlendirmesi- Yönetim Sistemlerinin Tetkikini ve Belgelendirmesini Sağlayan Kuruluşlar için Şartlar” gibi konular ele alındı.

Sonraki Haber

Karadağ Emniyet Teşkilatı’na Yönelik Eğitim Programları Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından koordine edilen Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi kapsamında; Karadağ Emniyet Teşkilatı’na su altı olay yeri inceleme, delil toplama ve arama kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere kuru tip dalış...