Haberler

17 Ağustos 2016

Karadağ Emniyet Teşkilatı’na Yönelik Eğitim Programları Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından koordine edilen Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi kapsamında; Karadağ Emniyet Teşkilatı’na su altı olay yeri inceleme, delil toplama ve arama kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere kuru tip dalış kıyafeti ve ekipmanları desteği sağlanarak, 8 gün süreli Temel Dalgıç Eğitimi konulu eğitim programı düzenlendi.

TİKA ile T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi çerçevesinde, Karadağ’daki su altı kriminal olay incelemeleri konusunda ortak işbirliği gerçekleştirildi. Su altı olay yeri inceleme, delil toplama ve arama kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere Karadağ Emniyet Teşkilatı’na kuru tip dalış kıyafeti ve ekipmanları desteği sağlanarak Karadağ’ın çeşitli şehirlerinde görevli olan uzman dalgıç polislere Türkiye’den gelen uzmanlar tarafından eğitim verildi. Söz konusu eğitim programının açılış ve dalış ekipmanlarının teslim törenine Karadağ Emniyet Müdür Yardımcısı Nikola Janjuseviç, T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü uzman dalgıç polisleri, Karadağ Emniyet Teşkilatı ve TİKA yetkilileri katıldı.

Törende konuşan Karadağ Emniyet Teşkilatı Müdür Yardımcısı Nikola Janjuseviç, Karadağ Emniyet Teşkilatı’na temin edilen dalış kıyafet ve ekipmanlarının Dalış ve Anti Terör Birimi’nin teknik altyapısının geliştirilmesinde önemli bir destek sağladığını belirtti. Türkiye Emniyeti ile Karadağ Emniyeti arasındaki işbirliğinin çok güzel bir noktaya geldiğini ve Türk polisinin tecrübelerinin Karadağlı polislere aktarılmasının Karadağ açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Janjuseviç, tüm desteklerinden dolayı TİKA ve Türk Emniyet Teşkilatı’na teşekkürlerini sundu.

Söz konusu Uluslararası Polis Eğitimi İşbirliği Projesi çerçevesinde 2016 yılı içerisinde Karadağ Emniyet Teşkilatı’na yönelik olarak Türkiye’de Önemli Kişileri Koruma (VİP) Eğitim Programı’nın da düzenlenmesi öngörülüyor.

Sonraki Haber

TİKA’nın Kurduğu Atölye Abhazyalı Göçmenlere İş İmkânı Sağlıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Abhazya Hükümeti ile koordineli olarak Abhazya göçmenlerine istihdam sağlamak için kurulan Vaziani Dikiş ve Ayakkabı Atölyesi’nde üretilen ürünler Abhazyalı ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Gardabani Belediyesine bağlı Vaziani Kasabasında...