Haberler

18 Ağustos 2016

TİKA’nın Kurduğu Atölye Abhazyalı Göçmenlere İş İmkânı Sağlıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Abhazya Hükümeti ile koordineli olarak Abhazya göçmenlerine istihdam sağlamak için kurulan Vaziani Dikiş ve Ayakkabı Atölyesi’nde üretilen ürünler Abhazyalı ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Gardabani Belediyesine bağlı Vaziani Kasabasında TİKA, Abhazya Hükümeti ile koordineli olarak Abhazya göçmenleri için bir dikiş ve ayakkabı atölyesini kuruldu. Ağustos 2015’te açılan atölyede 20 ye yakın göçmene istihdam sağlandı.

TİKA’nın desteklediği atölyede üretilen ayakkabılar ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Gürcistan’ın Gardabani Kaymakamlığına teslim edildi.

Gardabani Kaymakamlığı binasında düzenlenen törende ayakkabılar, TİKA tarafından Gardabani Kaymakamı Goça Jamarauli'ye teslim edildi. Törene Abhazya Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkan Vekili Vakhtang Kolbaia ve birçok davetli de katıldı. Gardabani Kaymakamı Goça Jamarauli, törende yaptığı açıklamada TİKA’ya teşekkürlerini ileterek, iki ülke arasında söz konusu işbirliklerinin devam etmesi temennisinde bulundu.

Vaziani Dikiş ve Ayakkabı Atölyesinde üretilen ürünler daha önce de Abhazya’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştı.

Sonraki Haber

TİKA Bosna Hersek’te Tarım Projelerini Desteklemeye Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Doğu Bosna’da yer alan Foça ve Çayniçe’nin yanında Bugojno, Zavidoviçi ve Zeljezno Polje bölgelerindeki ahududu yetiştiricilerine sulama sistemi desteğinde bulunuldu. Bosna-Hersek’te önemli gelir getirici ve istihdam alanlarından...