Haberler

02 Temmuz 2014

Moğolistan Mali Düzenleme Komisyonu Denetçilerine Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Başbakanlık Hanize Müsteşarlığı işbirliğinde Moğolistan Mali Düzenleme Komisyonu Sigortacılık Daire Başkanlığı denetçilerine yönelik Sigorta Piyasası konulu eğitim programı düzenlendi.

TİKA, Moğolistan’ın çeşitli sektörlerinde kapasite arttırmasına yönelik birçok eğitim faaliyetlerini Moğolistan’da ve Türkiye’de düzenlemeye devam ediyor. Bu kapsamda Başbakanlık Hanize Müsteşarlığı işbirliğinde Moğolistan Mali Düzenleme Komisyonu Sigortacılık Daire Başkanlığı denetçilerine yönelik Sigorta Piyasası konulu eğitim programı düzenlendi.

Bahse konu eğitim programı kapsamında İstanbul’da Sigortacılık Eğitim Merkezi, Türkiye Sigorta Birliği, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi, Sigorta Tahkim Komisyonu, Emeklilik Gözetim Merkezi, Doğal Afet Sigortaları Kurumu ve Tarım Sigortaları Havuzu, Ankara’da Sigortacılık Genel Müdürlüğü ve Sigorta Denetleme Kurulu’na ziyaret edilerek kurumların amacı, yaptığı çalışmaları ve gösterdikleri faaliyetleri hakkında bilgi alındı.

Söz konusu eğitim programının düzenlemesi Moğolistan’da sigorta sektörünün geliştirilmesi ile sektörün düzenlemesinden ve denetiminden sorumlu olan Mali Düzenleme Komisyonu’nun kapasitesinin arttırılması, Türkiye’nin bilgi ve birikiminden faydalanması açısından son derece verimli geçtiği belirtildi.

Eğitimlerini tamamlayan Moğol denetçiler, İstanbul’da ve Ankara’da gerçekleştirilen sosyal programın ardından ülkelerine döndü. Moğol denetçiler aldıkları eğitiminden duydukları memnuniyeti dile getirerek TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

Afganistan’Da Sağlik Alaninda Faaliyetler Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Afganistan’ın Kabil Vilayeti Bagrami İlçesinde bulunan Şiveki BHC Kliniği, Bagrami BHC Kliniği ve Kamari BHC Kliniği’ne tıbbi ekipman ve malzeme desteğinde bulunuldu. TİKA’nın Afganistan’da sağlık sektörünün geliştirilmesi ve...