Haberler

07 Ocak 2016

Moğolistan Emniyet Mensuplarına Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile T.C Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Moğolistan’dan gelen 10 polis memuruna Ankara’da Eğitimde Program Geliştirme konulu eğitim programı düzenlendi.

Moğolistan’da birçok alanda önemli projelere imza atan TİKA, projelerine yenilerini ekleyerek faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda TİKA ile T.C Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde Moğolistan’dan gelen 10 polis memuruna Ankara’da Eğitimde Program Geliştirme konulu eğitim programı düzenlendi.

Eğitim programı kapsamında Moğol heyet, Türkiye Polis Akademisi Başkanlığı, Uluslararası Uyuşturucu ve Organize Suçlarla Mücadele Akademisi (TADOC), Kriminal Dairesi Başkanlığı ve Çeşitli Eğitim Merkezlerini ziyaret ederek söz konusu kurumların teşkilat yapısı, insan kaynakları yönetim, hizmet içi eğitim ve faaliyetlerine ilişkin incelemelerde bulundu.

Söz konusu eğitim programı çerçevesinde Ölçme ve değerlendirmenin kavramsal çerçevesi, Polislikte Mesleki Eğitime Giriş Şartları, Ölçme ve Değerlendirme Kriterleri, Yetişkin Eğitiminde Temel İlkeler gibi konular ele alındı. Eğitim programı sonunda sertifikalarını alan Moğol heyet üyeleri ülkelerine döndü.  

Sonraki Haber

Etiyopya’da Somalili Mültecilere Tekstil Malzemesi Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da yaşayan Somalili mültecilere tekstil malzemesi ve ekipman desteğinde bulunuldu. TİKA, Etiyopya’da gerçekleştirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi. İç çatışmalar ve savaş nedeniyle bölgelerinden...