Haberler

19 Nisan 2016

Moğolistan’da Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Moğolistan’ın önde gelen okullarından ve tadilatı ve donanımı gerçekleştirilen, Atatürk Okulu’nu eğitim ve sosyal programlarına destekte bulundu.

TİKA, Türkiye Mezunları Derneği (ATA) ve Atatürk Okulu işbirliğinde çocuk ve gençlere yönelik kültürel ve sosyal programlar düzenleniyor. Programlar, çocuk sağlığı, trafik kazalarına karşı alınacak önlemler, kötü alışkanlıklar nedeniyle ortaya çıkacak sorunlar ve alınacak tedbirler, öğrenci velilerinin çocuklarına karşı sorumlulukları, Öğretmen-veli işbirliği, Çocuk hastalıkları ile Güncellenen eğitim programı adı altında sosyal ve kültürel programların ilki olan, “Güncellenen Eğitim Programı” düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi

Güncellenen eğitim programına, okul öğretmenleri ve yöneticiler ile veliler ve öğrenciler yoğun ilgi göstererek, Hükümet tarafından alınan eğitim ile ilgili reform çalışmaları ve güncellenmiş eğitim programı konusunda öğrenci ve veliler bilgilendirildi.

Yapılan açılış törenine TİKA Ulanbator Koordinatör Yardımcısı Turan Can, TİKA Moğolistan Masa Sorumlusu Ömer Gündoğdu, Atatürk Okulu Müdür V. Tserenhand Taivan, ATA Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Baasanbat Yadamsuren, Başkan Yardımcısı Anhsayhan Sainjargal, Üyelik Komisyon Başkanı Çimgee Tsedevdorj, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Erdeneçimeg Batbold, Genel Sekreteri Soyolmaa Ochirmunkh, dernek üyeleri Mandhai Tumurbaatar, Otgonbayar Gantulga, Okul öğretmenleri, veli ve öğrenciler katıldı.

Moğolistan, başkent Ulanbator’da, bulunan Ankara caddesinde yer alan, okula 2008 yılında Atatürk adı verildi. TİKA’nın destekleriyle 2015 yılında başlatılan “Atatürk Okulu Dış Cephe Taş Kaplama ve Tadilatı ile Konya Kültür Merkezi Dış Cephe Kaplama İşleri” projesi kapsamında okulun dış görünüm olarak başkentteki diğer okullara örnek olması ve eğitim ortamının iyileştirilmesi amaçlanıyor.

Sonraki Haber

Buhara’da 32 No’lu Yetimhane Açıldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından tadilatı ve donanımı gerçekleştirilen Özbekistan’ın Buhara şehrindeki 32 No’lu yetimhane açıldı. Açılış törenine, TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, TİKA Taşkent Program Koordinatörlüğü çalışanları, Buhara Vilayeti Vali Yardımcısı...