Haberler

08 Nisan 2015

Mogadişu Türk Hastanesi’nde Altı Ay İçerisinde 19,462 Somalili Tedavi Hizmeti Aldı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından donanım ve malzeme desteğinde bulunan Mogadişu Türk Hastanesi altı ay içerisinde 19,462 Somalili vatandaşa tedavi hizmeti verdi. 

TİKA, Somali’de gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda özellikle sağlık alanında Somali’de önemli projelere imza atan TİKA tarafından donanım ve malzeme desteğinde bulunulan Mogadişu Türk Hastanesi Altı Ay İçerisinde 19,462 Somalili vatandaşa tedavi hizmeti verdi. 

Doğan her 1.000 bebekten 180’inin hayatını kaybettiği Somali’de, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşası, tıbbi donanımı ve malzeme desteği TİKA tarafından gerçekleştirilen Mogadişu Türk Hastanesi Somalililere şifa oldu.

Proje kapsamında tek kişilik 17 oda, 4 kişilik 34 oda, 3 kişilik ve 5 kişilik birer odanın yer aldığı hastane Doğu Afrika’da kapasite ve teknoloji açısından en modern hastane olma özelliğine sahip. Hastanede ayrıca poliklinikler, yataklı servis, acil servis, görüntüleme ve merkezi laboratuvar üniteleri, yoğun bakım, doğumhane ve ameliyathane birimleri ve hastaneye hizmet verecek mutfak, çamaşırhane, sterilizasyon, morg ve teknik merkezler gibi servis birimleri bulunuyor. 

Sonraki Haber

TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam Afganistan’da Yetimlerle Bir Araya Geldi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Başkanı Dr. Serdar Çam, Afganistan temasları kapsamında Kabil Hadaf Yetimhanesinde kalan öğrencilerle bir araya geldi. TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam Afganistan’daki proje ve faaliyetleri incelemek, Afganistan makamlarıyla görüşmelerde...