Haberler

10 Temmuz 2023

Kuzey Makedonyalı Sayıştay Mensuplarına Eğitim Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Kuzey Makedonya’dan Türkiye’ye gelen Sayıştay heyetine yönelik mali konularda eğitim programı düzenlendi.

TİKA ve T.C. Sayıştay Başkanlığı iş birliğinde düzenlenen programda, Ankara’daki Sayıştay Başkanlığı denetçileri tarafından eğitimler verilerek bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunuldu.

Programın sonunda düzenlenen sertifika törenine Sayıştay Başkanı Metin Yener, TİKA Başkanı Serkan Kayalar, Kuzey Makedonya Sayıştay Başkanı Maksim Acevski ve Kuzey Makedonya Sayıştay ile T.C. Sayıştay mensupları katıldı.

Törende konuşan TİKA Başkanı Kayalar, gerçekleştirilen bu iş birliği ve tecrübe paylaşımının kurumsal kapasitelerin artırılmasına ve iki ülke arasındaki bağların güçlenmesine katkı sağlayacağını belirtti.

T.C. Sayıştay Başkanı Yener de programın düzenlenmesinden dolayı emeği geçenler teşekkür etti.

Makedonya Sayıştay Başkanı Maksim Acevski ise burada kendilerini evlerinde gibi hissettiklerini ve düzenlenen eğitimin kendilerine büyük bir tecrübe ve bilgi birikimi sağladığını kaydetti.

Sonraki Haber

TİKA'nın Kırgızistan'da Kurduğu Ekmek Fabrikası Devlet Kurumlarının İhtiyacını Karşılayacak

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yaptırılan modern ekmek fabrikası ile devlet kurumlarının ekmek ihtiyacı karşılanacak. Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Bişkek Belediye Başkanı Emilbek Abdıkadırov ve TİKA Bişkek Koordinatörü Osman Usta'nın eşliğinde günlük...