Haberler

11 Temmuz 2023

TİKA'nın Kırgızistan'da Kurduğu Ekmek Fabrikası Devlet Kurumlarının İhtiyacını Karşılayacak

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yaptırılan modern ekmek fabrikası ile devlet kurumlarının ekmek ihtiyacı karşılanacak.

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Bişkek Belediye Başkanı Emilbek Abdıkadırov ve TİKA Bişkek Koordinatörü Osman Usta'nın eşliğinde günlük 20 bin ekmek üretim kapasiteli Bişkek Ekmek Fabrikası'nda incelemelerde bulundu.

Fabrikadaki ekmek üretim teknolojisi ve yönetimi hakkında bilgi alan Caparov, Bişkek Belediye Başkanı Abdıkadırov'dan fabrikanın mevcut yüzde 25-30'luk üretim kapasitesini artırılmasını talep etti.

Caparov, ekmek fabrikasındaki ürünlerin kalite ve uygun fiyatta olduğunu belirterek eğitim, sağlık, içişleri organları ve diğer devlet kurumlarının bu fabrikadan ekmek satın almaları talimatında bulundu.

TİKA'nın, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te 2015'te kurduğu Bişkek Ekmek Fabrikası'nın açılışını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'dan katıldığı telekonferans sistemiyle yapmıştı.

Sonraki Haber

Gürcistan’da Arazi Yönetiminde Dijital Teknolojiler Üzerine Eğitim Düzenlendi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) destekleriyle Gürcistan’da arazi yönetiminde dijital teknolojiler üzerine eğitim programı düzenlendi. TİKA, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ve Gürcistan Adalet Bakanlığı Milli Kayıt...