Haberler

05 Nisan 2018

Kosta Rika’ya Sağlık Ekipmanı ve Malzeme Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Orta Amerika Projeleri kapsamında Kosta Rika Guanacaste Bölgesinde bulunan Nicoya Sağlık Merkezi’ne ekipman ve Upala Belediyesi’ne malzeme desteğinde bulundu.

TİKA tarafından Kosta Rika’nın Kuzey Batı bölgesinde yaklaşık 24 bin nüfusa sahip ilçede bulunan sağlık merkezinin ana-çocuk sağlığı bölümüne çeşitli sağlık ekipmanları temin edildi.

Kısıtlı imkânlarından dolayı sağlık hizmetlerinde aksaklık yaşadıklarını ve yapılan yardımın kendileri için büyük öneme sahip olduğunu belirten sağlık merkezi yetkilileri memnuniyetlerini dile getirdiler.

Ülkenin kuzeyinde bulunan Upala Belediyesi sınırları içinde yer alıp ilçe ile iki köyü birbirine bağlayan ve önceki yıllarda Otto kasırgasında büyük zarar gören köprünün yapımı için gerekli malzemeler TİKA tarafından temin edildi. Köprü, Belediyenin tahsis ettiği mühendis başkanlığında köylüler tarafından tekrar inşa edildi. Bir yöre sakini: “Bu yaptığınız yardımı siz belki unutabilirsiniz ancak bizler bunu asla unutmayacağız” diyerek TİKA’ya ve Türkiye’ye yardımlarından dolayı teşekkür ettiler.

Sonraki Haber

Afganistan’da Kadın İstihdamına Destek Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Mezar-ı Şerif İlinde Belh Vilayeti Şehitler, Engelliler, Çalışma ve Sosyal İşler Müdürlüğüyle birlikte 6 ay önce başlatılan kurslarda eğitimlerini tamamlayan kursiyerler sertifikalarını aldı. TİKA tarafından Afganistan’ın Kuzey...