Haberler

14 Haziran 2018

Kongo’da 3.000 Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kongo Cumhuriyeti Pool bölgesindeki ihtiyaç sahibi 3.000 aile için gıda paketi dağıtımı gerçekleştirdi.

Ramazan Ayı’nı yoksulluk sınırı altında geçirecek yaklaşık 3.000 ailenin temel gıda ihtiyaçları TİKA tarafından karşılandı. TİKA tarafından T.C. Brazaville Büyükelçiliği işbirliğinde gerçekleştirilen dağıtım programları kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketleri teslim edildi. Teslim törenlerinde bulunan yetkililer ve aileler, başta TİKA olmak üzere Türk halkının kendilerine yönelik yapmış olduğu katkı ve destekler sayesinde ailelerin uzun bir süre gıda ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini söyledi.

Gıda dağıtımı programına, T.C. Brazaville Büyükelçisi Can İncesu, Kongo İslam Yüksek Konseyi Başkan İkinci Yardımcısı Daniel Bachir Gatsongo ve TİKA yetkilileri katıldı.  Kongo İslam Yüksek Konseyi Başkan Yardımcısı Daniel Bachir Gatsongo yaptığı konuşmada Türkiye’nin Kongo’daki Müslümanlara yönelik yardımlarından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Türk halkına şükranlarını iletti ve iki ülke arasındaki dostluk bağlarının giderek güçlendiğini dile getirdi.

Sonraki Haber

TİKA Somali’de Yetimlerin Yanında

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Somali’de Ramazan ayı boyunca her gün 300 kişiye iftar programı düzenledi.  TİKA, Somali'de 2018 Ramazan ayı Programı kapsamında, 20 gün Somali’nin Başkenti Mogadişu’da ve 5 gün Somaliland Bölgesindeki Hargeysa şehrinde,...