Haberler

14 Haziran 2018

TİKA Somali’de Yetimlerin Yanında

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Somali’de Ramazan ayı boyunca her gün 300 kişiye iftar programı düzenledi. 

TİKA, Somali'de 2018 Ramazan ayı Programı kapsamında, 20 gün Somali’nin Başkenti Mogadişu’da ve 5 gün Somaliland Bölgesindeki Hargeysa şehrinde, 25 gün boyunca iftar programı düzenlendi. Her gün 300 kişilik yemek hazırlanarak, yetimhanede kalan çocuklara, IDP kamplarında kalan ihtiyaç sahiplerine sunuldu. Ramazan Ayı boyunca toplamda 7.500 kişiye iftar yemeği verildi.

Somalili yetimlerin iftar sevincine, TİKA Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Birol Çetin de ortak oldu. 150 yetim çocuğun barındığı, Mogadişu Kadare Sokak Çocukları Yetimhanesindeki iftar programına katılan, TİKA Başkan Yardımcısı Çetin, Ramazan ayında Somali’de yetimlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. TİKA tarafından iftar programı öncesi 150 yetime hediye verildi. 

Düzenlenen programa, T.C. Mogadişu Büyükelçisi Olgan Bekar, TİKA Mogadişu Koordinatörü Galip Yılmaz, TİKA ve Somalili yetkililer katıldı. TİKA tarafından düzenlenen elbise dağıtımı ve iftar programı ile birlikte yetimler iki mutluluğu bir arada tatmış oldular.

Ayrıca, TİKA, Başkent Mogadişu’daki Al-Harmeyn Yetimhanesinde 150 yetime bayramlık elbise hediye edildi. Dünyada en çok yetim çocuk bulunan ülkelerden birisi olan Somali’de 700.000’den yetim çocuk olduğu biliniyor. 

 

 

Sonraki Haber

Romanya’da TİKA İftarları ve Türkçe Bayramı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Romanya’nın başkenti Bükreş'te Romanya Müslümanları Müftülüğü işbirliğinde iftar programı düzenlendi. Romanya Müslümanları Müftülüğü işbirliğinde Bükreş’te gerçekleştirilen ilk iftar yemeğine Romanya Cumhurbaşkanı Danışmanı Sergiu Nistor, Romanya Din İşleri Devlet...