Haberler

20 Nisan 2023

KKTC’de TİKA’nın “Gönül Köprüsü” İftarı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC), Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Kıbrıs Vakıflar İdaresi işbirliğinde düzenlenen “Gönül Köprüsü Projesi” kapsamında iftar programı düzenlendi.

T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği koordinasyonunda TİKA, YTB ve Kıbrıs Vakıflar İdaresi işbirliğinde düzenlenen Ramazan programı kapsamında KKTC’nin muhtelif köylerinde Ramazan ayı boyunca iftar programları düzenlenerek, Ramazan ayının yardımlaşma ve dayanışma ruhu yaşatılırken çocuklar için geleneksel Karagöz ve Hacivat gösterileri yapıldı.

“Gönül Köprüsü” projemiz ile Ramazan’ın bereketini KKTC halkıyla birlikte paylaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Başta çocuklar olmak üzere KKTC halkı tarafından yoğun talep gören Ramazan Ayı etkinliklerine T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sn. Fuat Oktay, KKTC Cumhurbaşkanı Sn. Ersin Tatar, YTB Başkanı Sn. Abdullah Eren, T.C. Lefkoşa Büyükelçisi Sn. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve eşleri ile Türkiye’den ve KKTC’den Bakan ve Bakan Yardımcıları katıldı.

Ramazan ayı boyunca toplam 48 köyde etkinlikler gerçekleştirilirken ve 10.000 kişi için iftar sofrası kuruldu. Toplam 6.000 hane ziyareti yapılarak çocuklar için boyama seti hediye edildi.

Sonraki Haber

TİKA, Ramazan Ayı Boyunca Arakanlı Müslümanlar İçin İftar Programı Düzenledi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Bangladeş’te Arakanlı Müslüman mültecilerin kaldığı Cox’s Bazar’daki kamplarda Ramazan ayı boyunca sıcak yemek dağıtımı yapıldı. TİKA, Myanmar'ın Arakan eyaletinde Ağustos 2017’de yaşanan olayların ardından evlerini terk ederek...