Haberler

26 Nisan 2014

Kırgızistan Gümrük İdaresi Personeline Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğinde, Kırgızistan Gümrük İdaresi personellerinden oluşan beş kişilik heyete Gümrük Muhafaza İşlemleri ve Kaçakçılıkla Mücadele konulu eğitim programı düzenlendi.

TİKA ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğinde Edirne’de düzenlenen program, Kapıkule Sınır Kapısı’nda Anlatım, Tartışma ve İnceleme Gezisi şeklinde gerçekleştirildi. Kırgız Gümrük Görevlisi  Yarbaylar Stalbek  Imanaliev, Yrysbek  Dzhunusov, Akylbek  Isaev ile Binbaşı Medet Sakiev ve  Nurbek Dzheenbekov’den müteşekkil heyete genel olarak Gümrük  Muhafaza  İşlemleri, Kaçakçılıkla  Mücadele Uygulamaları, Kaçakçılık Türleri ve Kaçakçılıkla Mücadelede Teknoloji Kullanımı alanlarında eğitimler verildi.

TİKA’nın katkılarıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen eğitim programı, heyetin Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ile Kapıkule ve Pazarkule Gümrük Kapıları’nda incelemelerde bulunmalarının ardından tamamlandı. Kırgızistanlı katılımcılar desteklerinden dolayı TİKA ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

Kazakistan Mesleki ve Teknik Eğitimde Eğiticilerin Eğitimi Tamamlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde 2012 yılından bu yana Kazakistan’a yönelik düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitimde Eğiticilerin Eğitimi programı tamamlandı. TİKA ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen geçtiğimiz iki...