Haberler

11 Ağustos 2016

Kırgızistan’da Kırsal Alanda Yaşayan Ailelere Jeneratör Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kırgızistan’ın Oş Vilayeti’ne bağlı Çon Alay İlçesi’nde merkezden uzak bölgelerde elektrikten yoksun yaşayan ailelere jeneratör desteğinde bulunuldu.

TİKA, faaliyet gösterdiği coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelerle çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Kırgızistan’da bugüne kadar önemli projelere imza atan TİKA tarafından Kırgızistan’ın Oş Vilayeti’ne bağlı Çon Alay İlçesi’nde merkezden uzak bölgelerde elektrikten yoksun yaşayan ailelere jeneratör desteğinde bulunuldu.

TİKA tarafından temin edilen jeneratörler TİKA yetkilileri tarafından vatandaşlara teslim edildi. Jeneratörler için ihtiyaç duyulan yakıtın ise İlçe idaresince düzenli olarak temin edilmesi öngörülüyor. Verilen jeneratörler sayesinde aileler aydınlatma ve elektrikli ev aletleri kullanma imkanına sahip olacak.

Kırgızistan’ın dağlık bir araziye sahip olması nedeniyle pek çok bölgede benzer şartlarda yaşayan aileler bulunuyor. Ailelerin göç etmeden hayatını idame ettirmesi ve çocuklarının eğitim alabilmesi için devlet tarafından da destek veriliyor. TİKA tarafından, Kırgızistan’ın dağlık kesimlerinde benzer şartlarda yaşayan ailelerin yaşam kalitesinin yükseltilmesi, sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarının karşılanması için desteklere devam edilmesi planlanıyor.

 

Sonraki Haber

Namibya’da Windhoek İslam Merkezi’ne Gasılhâne İnşa Edildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Namibya’nın başkenti Windhoek’ta bulunan Windhoek İslam Merkezi’ne (Windhoek Islamic Centre)  gasılhane inşa edildi. TİKA, Namibya’da gerçekleştirdiği projelere devam ediyor. Bu kapsamda Namibya’da farklı sektörlerde önemli projeleri hayata...