Haberler

12 Ağustos 2016

Namibya’da Windhoek İslam Merkezi’ne Gasılhâne İnşa Edildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Namibya’nın başkenti Windhoek’ta bulunan Windhoek İslam Merkezi’ne (Windhoek Islamic Centre)  gasılhane inşa edildi.

TİKA, Namibya’da gerçekleştirdiği projelere devam ediyor. Bu kapsamda Namibya’da farklı sektörlerde önemli projeleri hayata geçiren TİKA tarafından Namibya’nın başkenti Windhoek’ta bulunan Windhoek İslam Merkezi’ne (Windhoek Islamic Centre)  gasılhane inşa edildi.

TİKA tarafından inşa edilen gasılhanenin açılışı cami cemaatinin büyük ilgi gösterdiği ve Türkiye Windhoek Büyükelçiliği çalışanlarının da hazır bulunduğu bir törenle TİKA Windhoek PKO Koordinatörü Cüneyt Esmer ve Namibya Fıkıh Konseyi Başkan Yardımcısı İmam Muhammad Negumbo tarafından gerçekleştirildi.

Namibya Fıkıh Konseyi Başkan Yardımcısı Negumbo törende yaptığı konuşmada, Türkiye Diyanet Vakfı ve TİKA’nın Namibya Müslümanları için gerçekleştirdiği daha önceki projeleri sıralayarak; ülke Müslümanlarına resmi destek sunan tek ülkenin Türkiye olduğunu ifade etti. Namibya Fıkıh Konseyi Başkan Yardımcısı Negumbo, TİKA’ya teşekkür ederek söz konusu işbirliklerinin devam etmesi temennisinde bulundu.

Sonraki Haber

TİKA’dan Moğolistan’ın Hayvancılık Sektörüne Önemli Katkı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliğinde Moğolistan et ve et ürünleri sektöründe çalışan 30 uzmana yönelik “Helal Kesim Standartları” konulu bir eğitim programı düzenlendi. TİKA, Moğolistan’da gerçekleştirdiği projelerine...