Haberler

10 Aralık 2015

Kazak Savcılarla Terörle Mücadele Alanında Tecrübe Paylaşımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı ile işbirliğinde Kazakistan Başsavcılığı’nda görevli 25 savcıdan oluşan bir heyete Türkiye’nin Terörle Mücadele alanındaki tecrübelerinin aktarıldığı eğitim programı düzenledi.

TİKA diğer kurumlarımızla işbirliği içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetlerle, Kazakistan’ın kamu kurum ve kuruluşlarının idari altyapısının güçlendirilmesine katkı sağlamaya devam ediyor.

Bu çerçevede Kasım ayı içerisinde Kazakistan Başsavcılığı bünyesinde çalışan 25 savcıdan oluşan heyet için eğitim programı düzenlendi.  TİKA ve Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı işbirliğinde “Terörle Mücadele” başlığı altında düzenlenen programla ülkemizin terörle mücadele alanındaki tecrübeleri aktarıldı.

TİKA ve Adalet Akademisi Başkanlığı işbirliği ile TİKA’nın faaliyette bulunduğu birçok ülkeye yönelik olarak gerçekleştirilen programlarla yüzlerce yargı mensubuna eğitimler veriliyor, teorik eğitimlerin yanı sıra duruşmalara gözlemci olarak katılımlarına imkan sağlanıyor. Türk hukuk sistemini ve uygulamalarını tanıtıcı eğitimler ve Türkiye’yi tanıtmak için sosyal programlar düzenleniyor

Sonraki Haber

TİKA TIR'ı Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları İçin KKTC’de

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve  Müstakil Sahne Sanatları ve Eğitim Derneği (MÜSSED) işbirliğinde Gönül Coğrafyası Kültür Buluşmaları kapsamında yola çıkan TİKA TIR’ı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki öğrencilerle buluştu. Geçtiğimiz Ramazan ayında Gönül...