Haberler

18 Kasım 2016

Karadağ’da Rojaye Şehrinde Bandzovo Brdo Camii Kültürel Aktivite Merkezi Yenilendi

Karadağ’ın Sancak Bölgesi’nde yer alan Rojaye şehrine bağlı Bandzovo Brdo beldesinde bulunan Bandzovo Brdo Camii Kültürel Aktivite Merkezi’nin tadilatı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından tamamlandı.

TİKA, Karadağ’da soydaşlarımıza yönelik projelerine bir yenisini daha ekledi. Karadağ’ın Sancak Bölgesinde yer alan ve nüfusunun tamamı Boşnaklardan oluşan Rojaye şehrine bağlı Bandzovo Brdo beldesinde bulunan ve yapımına bölge halkı ve Karadağ İslam Birliği tarafından 2006 yılında başlanan, fakat imkânsızlıklar sebebiyle müştemilatı tamamlanamayan Bandzovo Brdo Camii Kültürel Aktivite Merkezinin tadilatı TİKA tarafından gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Bandzovo Brdo Camii bünyesinde bulunan Kültürel Aktivite Merkezi’nin eksik kalan dış cephe inşaatı ve çevre düzenlemesi tamamlandı. Bununla birlikte merkezin ihtiyacı olan derslik ve kütüphane de TİKA tarafından tamamlanarak kullanıma hazır hale getirildi. Rojaye İslam Birliği tarafından söz konusu Kültürel Aktivite Merkezinde bölge halkına yönelik Kuran eğitimi, dini kurslar, dil kursları ve çeşitli kültürel etkinlikler düzenlenecek.

Sonraki Haber

Gine Turizm Personeline Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde Antalya Muratpaşa Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Gineli turizm personeline eğitim programı gerçekleştirildi. TİKA’nın katkılarıyla düzenlenen programda, 8 Gineli turizm personeli Antalya...