Haberler

19 Kasım 2016

Gine Turizm Personeline Eğitim

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde Antalya Muratpaşa Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Gineli turizm personeline eğitim programı gerçekleştirildi.

TİKA’nın katkılarıyla düzenlenen programda, 8 Gineli turizm personeli Antalya Muratpaşa Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 2 haftalık eğitim gördü. Eğitimlerini tamamlayan 8 turizm personeli Antalya’da düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Program kapsamında katılımcılara, turizm ve ağırlamada eğitim ve öğretim metodolojileri, 5 yıldızlı turistik otel ve tatil köylerinde bilgisayarlı konuk giriş-çıkışıyla ilgili ön büro sistemleri ve uygulamaları, kat hizmetleri sistemleri ve uygulamaları, genel muhasebe, otel muhasebe ve hesap sistemleri uygulamaları, uluslararası a la carte servis sistemleri ve uygulamaları, mutfak uygulamaları, hijyen ve sanitasyon uygulamaları ile ilgili teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

İki haftalık program esnasında katılımcılar inceleme, gözlem ve araştırma yapmak üzere Antalya Konyaaltı plajlar bölgesi, Sarısu plajlar bölgesi ve beş yıldızlı otelleri ziyaret etti. Ayrıca EXPO 2016 fuar alanını da gezme fırsatı bulan katılımcılar, sosyal ve kültürel aktiviteler kapsamında aralarında Düden Şelalesi ve Kaleiçi turizm bölgesinin de olduğu pek çok turistik merkezini ziyaret etti.

TİKA, Gine’de turizm sektörünün sorunlarına karşılıklı işbirliği yoluyla çözüm getirebilmesi, Türkiye ve Gine arasındaki dostane ilişkilerin daha üst seviyeye taşınmasını sağlıyor. TİKA’nın katkılarıyla, Türkiye’de düzenlenen eğitimler sayesindeGine’de turizm alanında uluslararası standartlarda modernteknikler uygulanmaya başlandı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Moğolistan’da Arıcılık Sektörüne Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Selenge Valiliği işbirliğinde Moğolistan’ın Şaamar ilçesinde yer alan arıcılara yönelik Arı Deposu İnşa Edilmesi Projesi’ne ilişkin proje anlaşması imzalandı. TİKA ve Selenge Valiliği işbirliğinde yürütülecek olan Arı...