Haberler

24 Temmuz 2015

Karadağ’da Ostros Emniyet Merkezine Tadilat ve Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Karadağ’ın güneyinde bulunan Ostros Emniyet Merkezi’nin tadilat ve donanımı gerçekleştirilerek hizmete açıldı.

TİKA, Karadağ’da birçok alanda gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Karadağ’da önemli projelere imza atan TİKA tarafından Karadağ’ın güneyinde bulunan Ostros Emniyet Merkezi’nin tadilat ve donanımı gerçekleştirilerek hizmete açıldı.

Karadağ’ın Arnavutluk sınır bölgesinde yer alan Ostros Beldesi’ndeki Emniyet Merkezi binası, inşa edildiği tarihten bu yana tadilat görmemesi nedeniyle verimli bir hizmet verememekteydi. Sınır güvenliği konusunda önemli çalışmalar yapan söz konusu Emniyet Merkezi’nin, tadilat ve donanımı tamamlanarak düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törene, Karadağ Emniyet Müdür Dış İlişkiler Sorumlusu Sead Frljuçkiç, Bar Emniyet Müdürü Miloş Raduloviç, Bar Belediye Başkan Yardımcıları Duşan Raiçeviç ve Osman Subaşiç, TİKA Podgoritsa Koordinatörü Mustafa Yazıcı ve Karadağ Polis Teşkilatı yöneticileri katıldı.

Törende açıklamada bulunan TİKA Podgoritsa Koordinatörü Yazıcı, Ostros Beldesi’nin sınır bölgesinde olması nedeniyle sınır emniyeti konusunda önemli çalışmalar yaptığını belirterek, binanın fiziki altyapısının yenilenmesi ve donanımının sağlanmasıyla hizmet kalitesinin yükseltildiğini kaydetti. Ostros’da bundan önce bir sağlık ocağının tadilat ve donanımın yapıldığını ve tüm beldenin su isale hattı projesinin yine TİKA tarafından çizdirildiğini hatırlatan TİKA Podgoritsa Koordinatör Yazıcı, bölgedeki projelerin devam edeceğini belirtti.

 Karadağ Emniyet Müdür Dış İlişkiler Sorumlusu Frljuçkiç ise yaptığı konuşmada, TİKA ile çok sayıda ortak proje gerçekleştirdiklerini ve devam eden eğitim projeleri olduğunu belirterek, iki ülke arasındaki ortak işbirliği projelerini Karadağ’ın her bölgesinde görmekten dolayı büyük mutluluk duyduklarını kaydetti. Karadağ Emniyet Müdür Dış İlişkiler Sorumlusu Frljuçkiç söz konusu projenin gerçekleştirilmesinde desteklerinden dolayı TİKA’ya müteşekkir olduklarını belirtti.

Ostros Emniyet Müdürlüğü Tadilatı ve Donanımı Projesi çerçevesinde, binanın dış cephe izolasyonu ve bina içerisindeki tüm birimlerin tadilatı, çatı izolasyonu yapılarak binanın çatısı yenilenmiş, merkezde kullanılan mobilya ve teknik ekipmanlar da yenilenerek Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi.  

Sonraki Haber

Liberya’da Monrovia Belediyesi’ne 20 Otobüs Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Liberya Cumhuriyeti Monrovia Belediyesine 20 adet otobüs desteğinde bulunuldu. İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri’nin (İETT) Liberya Cumhuriyeti Monrovia Belediyesi’ne temin ettiği...