Haberler

24 Temmuz 2015

Liberya’da Monrovia Belediyesi’ne 20 Otobüs Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Liberya Cumhuriyeti Monrovia Belediyesine 20 adet otobüs desteğinde bulunuldu.

İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri’nin (İETT) Liberya Cumhuriyeti Monrovia Belediyesi’ne temin ettiği 20 otobüsün tüm bakım ve onarımları İETT tarafından yapılarak yedek parçalarıyla beraber TİKA tarafından deniz yoluyla Liberya Cumhuriyeti’ne gönderildi.

TİKA ve İETT işbirliğiyle gerçekleşen projede temin edilen yirmi otobüsün iki tanesi Ebola virüs salgınıyla mücadele eden ülkeye destek amacıyla mobil-hastaneye dönüştürüldü. Otobüslerin kullanımı ve bakımıyla ilgili eğiticileri eğitimi programı dâhilinde görevlendirilen üç kişilik Monrovia Belediyesi personeli iki hafta süreyle İETT Genel Müdürlüğünde bakım ve sürüş eğitimi alarak ülkelerine döndüler.

 

Sonraki Haber

TİKA’dan Yemen’e Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından iç karışıkların yoğun olarak yaşandığı Yemen’de gıda yardımında bulunuldu. TİKA, Yemen’e yönelik faaliyetlerine gerçekleştirdiği projelerle devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından iç karışıklıkların ve bombalamaların yoğun olarak...