Haberler

02 Temmuz 2015

ITC Başkanı Salihi: “TİKA’nın Türkmenlere uzattığı el çok önemli”

Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşad Salihi, TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam’ı ziyaret etti. Irak’taki Türkmenlere yönelik projelerin ele alındığı görüşmede, Salihi TİKA’nın Türkmenlere yönelik faaliyetlerinin önemine dikkat çekerek, “Tüm desteğinden ötürü Türkiye’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın (TİKA) Ankara’daki merkezinde gerçekleşen görüşmeye Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşad Salihi ile birlikte ITC Türkiye Temsilcisi Dr. Hicran Kazancı da katıldı.

“TİKA sırtımızı dayadığımız duvarımızdır”

Ziyaret sırasında TİKA’nın Irak’taki Türkmenlere yönelik faaliyetlerinin önemine işaret eden Erşad Salihi, “TİKA sırtımızı dayadığımız duvarımızdır. TİKA’nın Kerkük’e, Türkmenlere uzattığı el çok önemlidir. Her türlü desteklerinden ötürü TİKA’ya, Türkiye’ye teşekkür ediyoruz” dedi.

ITC Başkanı Salihi, TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam’ın Kerkük’e yapacakları ziyaretten büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, 4 Temmuz 2015 tarihinde Erbil ve Kerkük’ü ziyaret edecek. Erbil ve Kerkük’teki resmi temasların ardından Kerkük Yahyava Kampı’ndaki Türkmenleri ziyaret edecek olan Çam’a ziyaret sırasında ITC Türkiye Temsilcisi Dr. Hicran Kazancı da eşlik edecek. Dr. Serdar Çam Yahyava Kampı’nda ihtiyaç duyulan malzemelerin dağıtımına ve Türkmen göçmenler ile iftar programına katılacak.  

Sonraki Haber

TİKA’dan Tiflis’te İftar Programı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)’nın Tiflis’te düzenlediği iftar programı Gürcistan’da yaşan Türkleri ve farklı kesimlerden birçok kişiyi bir araya getirdi. TİKA faaliyet gösterdiği ülkelerde ramazan ayında Müslümanlara yönelik iftar programları düzenlemeye devam ediyor....