Haberler

17 Ağustos 2023

Irak’ta Yetim Çocukların Yüzü TİKA ile Gülüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Irak’ta faaliyet gösteren El-Devle Yetim Evi'nin fiziki şartları iyileştirilerek donanım desteğinde bulunuldu.

Irak'ın başkenti Bağdat'ın 120 km güneyinde yer alan Babil şehrinde bulunan "El-Devle Yetim Evi", 1962 yılında kurulmuş bir sosyal sığınma evi olarak faaliyet gösteriyor. Yetim evi, yaşları 7 ile 18 arasında değişen toplam 15 çocuğa ev sahipliği yapmaktadır. TİKA tarafından gerçekleştirilen proje ile yetim evinin fiziki koşulların iyileştirilerek ihtiyaç duyulan donanım ekipmanları temin edildi.

Yetim çocuklara sunulan hizmet kalitesinin artırılmasını hedeflenen projenin açılış törenine; TİKA Koordinatörü Oğuzhan Dinler, El Devle Yetim Evi Müdürü Hıdayır Hamza Selman, Babil Valiliği yetkilileri, Engellilik ve Özel İhtiyaç Bakım Kurumu temsilcileri ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

El Devle Yetim Evi Müdürü Selman, yetim çocuklara sağladığı desteklerden dolayı TİKA’ya şükranlarını sundu.

Sonraki Haber

TİKA’dan Bangladeş’e Sağlık Alanında Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Bangladeş Halk Cumhuriyeti'nin Noakhali şehrinde bulunan Wahab Toyuba Hastanesi Kadın Doğum Bölümü'ne tıbbi ekipman desteği sağladı. Teslim töreni, Noakhali bölgesinde günlük yaklaşık 100 hastaya hizmet veren Wahab Toyuba...