Haberler

31 Mayıs 2018

Herat’ta Yetimlere İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan Herat’ta Hâce Abdullah-ı Ensârî Yetimhanesi’nde yetimlere iftar programı düzenlendi.  

TİKA tarafından düzenlenen iftar programına 300’den fazla kişi katıldı. Program esnasında yetimhane yetkilileri tarafından yetimlerin eğitim ve öğretim ihtiyaçları ile bakımlarına yönelik olarak iletilen temenni ve ricalara karşılık TİKA Herat Koordinatörü Ali Ergun Çınar, TİKA’nın sadece Afganistan’da değil dünyanın her yerinde yetimlere kol kanat germeye çalıştığını söyledi.

Öncelikle yetimhaneyi ayakta tutmaya çalışan hayırseverlere şükranlarını arz ettiğini ifade eden Çınar, kendilerinin de bu hayır kervanına katılacaklarını ve hayırda yarışanlar arasında olacaklarını söyledi. TİKA Herat Koordinatörü Ali Ergun Çınar, “Mevcut kaynaklara rağmen yetimhaneyi büyük bir maharet ve başarı ile idare eden ve yetimler babası lakabı ile şöhret bulan, yetimhane Müdürü Hâce Abdülhâlik Ensârî’yi büyük bir takdirle karşılıyorum” dedi.

Ensârî, TİKA tarafından 2017 yılında yetimhaneye yönelik olarak yapılan yardımın yanısıra, verilen iftar yemeği için de teşekkür ederek “Biz şimdiye kadar hiçbir yabancı müesseseden yardım kabul etmedik ve etmeyeceğiz, ama Türk Milleti bizim kardeşimiz” dedi. Yemeğe Herat’ın seçkin ve saygın din adamları yanında yetimhaneye emeği geçen bazı hayırseverler ve Türkiye Maarif Vakfı Herat Afgan Türk Okulları öğretmenleri ve idarecileri de katıldılar.

Sonraki Haber

Sırbistan’da İhtiyaç Sahipleriyle Ramazan Ayının Bereketini Paylaşıyoruz

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Ramazan ayı vesilesiyle Sırbistan’ın kuzeyinden güneyine 5 ayrı bölgede mültecilere ve ihtiyaç sahibi ailelere toplamda 1200 adet gıda paketi dağıtımı gerçekleştiriliyor.  Batı Balkanlar ve Avrupa ülkelerinin tersine...