Haberler

16 Şubat 2016

Gürcistan’da TİKA Tarafından Kurulan Atölyenin İlk Ürünleri Abhazya Gazilerine

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) desteğiyle Gürcistan'ın başkenti Tiflis yakınlarındaki Vaziani bölgesinde hizmete açılan Vaziani Dikiş ve Ayakkabı Atölyesi’nde üretilen ayakkabılar Abhazya göçmenlerine ve gazilerine ücretsiz olarak dağıtıldı.

TİKA, Gürcistan’da gerçekleştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu çerçevede Gürcistan genelinde farklı sektörlerde önemli projelere imza atan TİKA tarafından Gürcistan'ın başkenti Tiflis yakınlarındaki Vaziani bölgesinde hizmete açılan Vaziani Dikiş ve Ayakkabı Atölyesi’nde üretilen ayakkabılar Abhazya göçmenlerine ve gazilerine ücretsiz olarak dağıtıldı.

Gürcistan’ın Vaziani bölgesinde Abhazya savaşı göçmenlerine iş imkânı sağlayan dikiş atölyesinin daha çok kişiye iş imkanının sağlanması amacıyla üretimini desteklemek için atölyenin bir ay boyunca ürettiği ayakkabılar TİKA desteğiyle Abhazya göçmenlerine ve gazilerine ücretsiz olarak dağıtıldı.

Dağıtım törenine Abhazya Özerk Cumhuriyeti Başkanı Vahtang Kolbaia, Mülteciler ve Yerleşim Bakan Yardımcısı Grigol Giorgadze, Barış ve Sivil Eşitlik Bakan Yardımcısı Yardımcısı ve Abhazya Özerk Cumhuriyeti ve Eski Güney Osetia İşleri ve Sivil Entegrasyon Departmanı Başkanı Zviad Zviadaze, Gardabani Belediye Başkanı Goça Camarauli, Abhazya Mülteci Bakanlığı Gaziler Dairesi Başkanlığı ve TİKA yetkilileri katıldı.

Törende Vaziani Dikiş ve Ayakkabı Atölyesi çalışanları yaptıkları açıklamada söz konusu projeden dolayı TİKA yetkililerine teşekkür ederek, iki ülke arasında söz konusu işbirliklerinin devam etmesi temennisinde bulundular.

Sonraki Haber

TİKA Heyetinden Sao Tome ve Principe’ye İnceleme Ziyareti

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) heyeti tarafından Sao Tome ve Principe Demokratik Cumhuriyeti’ne inceleme ziyareti gerçekleştirildi. TİKA, faaliyet gösterdiği coğrafyalarda gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda TİKA heyeti tarafından Sao Tome ve...