Haberler

18 Mayıs 2020

Gürcistan’da 2.500 Aileye Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Ramazan ayı sebebiyle Gürcistan'ın Ahıska, Acara, Kaheti, Kvemo Kartli, İmereti ve Samegrelo bölgelerinde yaşayan 2.500 aileye toplam 40 ton gıda yardımı dağıttı.

Dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Gürcistan’da da her yıl toplu iftar organizasyonları ve gıda yardımını gerçekleştiren TİKA, gündelik hayatı olumsuz olarak etkileyen koronavirüs pandemisi ile mücadele kapsamında #EvdeKal uyarılarına uyarak bu yıl toplu iftar organizasyonları yerine gıda yardım paketleriyle ramazan coşkusunu hissettirmeye devam etti.

TİKA ve Tüm Gürcistan Müslümanlar İdaresi iş birliğinde, Gürcistan’ın Başkenti Tiflis’te, Kaheti, Kvemo Kartli, Samtske Cavaheti (Ahıska), İmereti, Samegrelo, Guria ve Acara ve Çeçen nüfusun yaşadığı Pankisi bölgelerinde yaşayan Müslüman ailelerine toplamda 2500 koli yardım paketi ulaştırıldı.

İhtiyaç sahipleri Ramazan ayında yapılan yardımlardan dolayı Türk halkına ve TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

Sonraki Haber

TİKA'dan Sırbistan’da 1.000 Aileye Ramazan Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından, Ramazan ayı vesilesiyle Sırbistan’da ihtiyaç sahibi ve romanlar, mülteciler gibi dezavantajlı gruplardan 1.000 aileye toplamda 15 ton temel gıda malzemelerinden oluşan yardım kolileri dağıtıldı. Sırbistan’ın Sancak Bölgesi...