Haberler

12 Haziran 2018

Güney Sudan’da İftar Programları ve Gıda Dağıtımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Güney Sudan’ın başkenti Juba’da iftar programları ve gıda dağıtımı gerçekleştirildi.

Başkent Juba’da gerçekleşen programlar vesilesiyle farklı günlerde toplam 1.500 kişiye iftar verilerek 400 aileye gıda paketi dağıtımı yapıldı.

Güney Sudan İslam Konseyi ve yerel STK’lar ile işbirliğinde organize edilen iftar programları başkent Juba’da yer alan Konyo Konyo Camisi, Kuveyt Camisi, Hai Melekel Camisi, İslami Davet Derneği, İslam Konseyi Kur’an Kursu ve İslam Konseyi Merkez Ofisinde gerçekleştirildi.

İftar programlarının yanı sıra ihtiyaç sahibi 400 aileye temel ihtiyaç malzemelerinden oluşan gıda paketi dağıtımı da gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen iftar ve gıda dağıtım programlarının ardından, Müslüman halk ve Güney Sudan İslam Konseyi yetkilileri TİKA’ya ve Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkürlerini ilettiler. 

2011 yılında Sudan’dan ayrılarak bağımsızlığını alan Güney Sudan’ın nüfusunun yaklaşık % 20’sini Müslümanlar oluşturuyor.

Sonraki Haber

Moldova’da TİKA İftarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Moldova’nın başkenti Kişinev'de iftar programı düzenlendi. Ramazan ayı nedeni ile TİKA tarafından başkent Kişinev'de ilk kez iftar düzenlendi. İftara Moldova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Igor Dodon, Gökoğuz Yeri Özerk...