Haberler

12 Haziran 2018

Moldova’da TİKA İftarı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Moldova’nın başkenti Kişinev'de iftar programı düzenlendi.

Ramazan ayı nedeni ile TİKA tarafından başkent Kişinev'de ilk kez iftar düzenlendi. İftara Moldova Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Igor Dodon, Gökoğuz Yeri Özerk Bölgesi Başkanı Irina Vlah, TİKA Başkan Yardımcısı Ali Maskan, Moldova Parlementosu Milletvekilleri, Gökoğuz Yeri Halk Meclisi Milletvekilleri ile Belediye Başkanları, Ortodoks ve Katolik Cemaat liderleri, bürokratlar ve vatandaşlar olmak üzere 200'ü aşkın davetli katıldı.

Moldova Cumhurbaşkanı Igor Dodon, TİKA ve Türkiye’nin her zaman Moldova’nın yanında olduğunu ve bunun gerçekleştirilen projeler ile de görüldüğünü ifade etti.  Türkiye’nin Moldova’nın zor günlerinde verdiği desteklerin Moldova halkı tarafından da çok iyi görüldüğünü ifade eden Dodon, dinsel farklılıklara rağmen paylaşılan birçok ortak değerin olduğunu vurgulayarak başta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip  Erdoğan olmak üzere Türk halkına teşekkürlerini sundu.

TİKA Başkan Yardımcısı Ali Maskan ise katılımcılara teşekkür ederek toplumlar arasındaki farklıklara rağmen aslında insanların birbirlerinden çok da farklı olmadığını belirterek Ramazan ayının özelliğinden bahsetti. TİKA Başkan Yardımcısı Maskan, TİKA’nın dünya çapında gerçekleştirdiği çalışmalardan söz etti. TİKA faaliyetlerini anlatan kurumsal filmlerin de gösterildiği programda TİKA’yı daha yakından tanıma fırsatı bulan birçok Moldovalı yetkililer ayrıca ilk kez bir iftar yemeğinde bulunduklarını belirterek TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler.

Sonraki Haber

Uganda’da 1.000 Aileye Gıda Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Uganda’da Bidi Bidi Mülteci Kampında düzenlenen Ramazan programı kapsamında toplam 1.000 aileye gıda yardımı gerçekleştirildi. Dünya’da, en çok mülteci ağırlayan ikinci ülke, Uganda’nın kuzeyinde yer alan Bidi...