Haberler

15 Ağustos 2022

Gönüllü Elçilerimiz, Tanzanya Etabını Tamamladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından düzenlenen Tecrübe Paylaşım Programı (TPP) kapsamında Tanzanya’yı ziyaret eden Türk öğrenciler, yetim çocuklar ile kadınların eğitim alacağı meslek okulu ve gençlik kampı merkezindeki çalışmalara katıldı.

TİKA’nın destekleriyle düzenlenen 2022 TPP kapsamında Tanzanya’yı ziyaret eden Türk öğrenciler, TİKA’nın proje ve faaliyetlerinde görev aldı. Programın ilk durağı T.C. Darüsselam Büyükelçiliği ve TİKA Darüsselam Program Koordinasyon Ofisi oldu. Buraya ziyaret gerçekleştiren gönüllü öğrencilerimiz, daha sonra Zanzibar adasına geçtiler.

İnşaat çalışmalarına katıldılar

Gönüllü öğrencilerimiz, Kizimkazi köyünde inşası TİKA tarafından gerçekleştirilen Assalam Vakfı Yerleşkesi’nde bulunan ve yetim çocuklar ile kadınların eğitim alacağı meslek okulu ve gençlik kampı merkezindeki çalışmalara katıldı. Yapımında son aşamaya gelinen merkezde, aşçılık-fırıncılık, marangozluk ve turizm-otelcilik alanlarında ücretsiz eğitimler verilecek.

Yerel kültürü tanıdılar

Çalışmaları tamamlayan gönüllü öğrencilerimiz, halk plajında sahil temizliği yaptılar. Zanzibar’ın birçok köyünü ziyaret eden TİKA’nın gönüllü elçileri, Zanzibar adasında yaşayan halkın; yerel dilini, yemeklerini ve kültürünü yakından tanıma fırsatı buldular. Öğrencilerimiz son olarak Zanzibar adasının bitki çeşitliliği ve tarımsal faaliyetleri hakkında yerel halktan bilgi aldı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Türkmen Gençlere Spor Ekipmanı Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kerkük’te faaliyet gösteren Türkmen Fatih’in Torunları Derneği’ne spor ekipmanları temin edildi. TİKA ve Türkmen Fatih’in Torunları Derneği iş birliğinde Kerkük Gençleri Sosyal Hayata Katılım Destek Projesi gerçekleştirildi....