Haberler

28 Mayıs 2015

Gazze İslam Üniversitesi Fizik Tedavi Merkezi’ne Donanım Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Yeryüzü Doktorları (YYD) işbirliğinde Gazze İslam Üniversitesi’nin Fizik tedavi merkezine donanım desteği verildi.

TİKA, Filistin’de gerçekleştirdiği projelerle yaraları sarmaya devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından Gazze İslam Üniversitesi’nin Fizik tedavi merkezine cihaz temin edildi. Temin edilen cihazlar sayesinde yıllık 5250 hastaya tedavi hizmeti verilecek hem de 70 öğrencinin eğitim görmesi sağlanacak. Proje 2 aşamadan oluşuyor. İlk aşamada Fizik Tedavi Merkezi’ne 26 cihaz teslim edildi. İkinci aşamada ise 19 cihaz daha teslim edilecek.

Fizik Tedavi Merkezi’nin açılışı törenine, Filistin Koordinatörü Bülent Korkmaz, İHH Koordinatörü Mehmet Kaya, İslam Üniversitesi Başkanı Dr. Kamelin Şaat, Tıbbi Bilimleri Fakültesi Dekanı Dr. Abdulrauf Almenama, Fizik Tedavi Bölümü Başkanı Dr. Khamis Alissi, öğretim üyeleri, TİKA yetkilileri ve birçok öğrenci katıldı. Filistin Koordinatörü Korkmaz, açılışta yaptığı açıklamada TİKA tarafından gerçekleştirilen projenin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Açılış törenine katılan öğrenciler Türk halkına yapılan yardımlardan dolayı teşekkür ettiler ve Türkiye’den Gazze Şeridi'nde benzer projelerin gelecekte de devam etmesini istediler. 

Sonraki Haber

Afganistan'daki Sel Mağdurlarına Gıda ve Çadır Yardımı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’da yaşanan selden etkilenen ailelere gıda ve çadır yardımında bulunuldu. Afganistan’ın kuzeyindeki Tahar vilayetinin merkezine 35 km. uzakta olan Rustak ilçesine bağlı Köktaba köyünde selden zarar gören 31...