Haberler

23 Ocak 2014

Finlandiya Uluslararası Kalkınma Bakanı Pekka Haavisto TİKA'yı Ziyaret Etti

Finlandiya Uluslararası Kalkınma Bakanı Pekka Haavisto ve beraberindeki heyet, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Türkiye’deki temasları kapsamında TİKA’yı ziyaret eden Finlandiya Uluslararası Kalkınma Bakanı Pekka Haavisto ve beraberindeki heyet, TİKA Başkan Yardımcısı Harun Tuncer ve TİKA Dış İlişkiler ve Ortaklıklar Daire Başkanı Dr. Mehmet Yılmaz tarafından karşılandı.

Finlandiyalı Bakan ve heyetinin Eritre’de başladıkları seyahat Ürdün, Lübnan ve Kuveyt’in ardından Türkiye’deki temaslarla son buldu. Görüşmede Finlandiya Uluslararası Kalkınma Bakanı Pekka Haavisto ve beraberindeki heyete TİKA’nın faaliyet gösterdiği ülkelerde yaptığı çalışmalara ilişkin bilgiler verildi.

Finlandiya Uluslararası Kalkınma Bakanı Pekka Haavisto, TİKA benzeri bir kalkınma işbirliği ajansına sahip olmadıklarını ancak Dışişleri Bakanlığı Bünyesinde teknik uzmanların da içerisinde yer aldığı bir ekibin kalkınma işbirliği faaliyetlerini yönlendirdiğini ifade etti. Görüşmeden duyduğu memnuniyeti dile getiren Uluslararası Kalkınma Bakanı Pekka Haavisto, TİKA’nın Somali’deki çalışmalarını Bakanlık olarak yakında takip ve takdir ettiklerini belirtti.

Sonraki Haber

Polonya'da Faaliyetler Artarak Devam Edecek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın destekleriyle Osmanlı Lehistan arasında Diplomatik İlişkilerin Tesisinin 600. Yıldönümü kutlamaları 2014 yılında Türkiye ve Polonya’da gerçekleştirilecek. 2014 yılı Polonya-Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 600. Yıldönümü olma özelliğini taşıyor. Polonya...