Haberler

01 Nisan 2014

Etiyopya'da Türkiye Mezunları Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği'ne Teknik Ekipman Desteği

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da bulunan Türkiye Mezunları Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği’ne teknik ekipman desteğinde bulunuldu.

Etiyopya ve Türkiye arasındaki dostane ilişkilerin ve işbirliği çalışmalarının devamına büyük önem veren TİKA, gerçekleştirdiği projelerle faaliyetlerine devam ediyor. Bu kapsamda TİKA tarafından Türkiye’de eğitimini tamamlamış Etiyopyalı öğrencilerin başkent Addis Ababa’da kurmuş olduğu Türkiye Mezunları Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği’ne teknik ekipman desteğinde bulunuldu. TİKA tarafından teknik ekipman desteği sağlanan Türkiye Mezunları Kalkınma ve Yardımlaşma Derneği hizmet binası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törene, Türkiye Addis Ababa Büyükelçisi Osman Rıza Yavuzalp, TİKA Ortadoğu ve Afrika Dairesi Başkası Doç. Dr. Enver Arpa, Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Kolabaş, Türkiye Mezunları Derneği Başkanı Dr. Nesredin Abdurehim ile Türk ve Etiyopyalı yetkililer katıldı.

Türkiye Mezunları Derneği Dernek Başkanı Dr. Abdurehim törende yaptığı açıklamada, Türkiye ile bağlarının her zaman devam edeceğini belirterek, iki ülke ilişkilerinin artarak devam etmesi için çalışmalarını dernek çatısı altında yapmaktan onur duyacaklarını ifade etti. Türkiye Mezunları Derneği Dr. Abdurehim, derneklerinin modern bir ortamda faaliyet göstermelerinde TİKA’nın vermiş olduğu destekten dolayı teşekkürlerini iletti.

Türkiye Addis Ababa Büyükelçisi Yavuzalp ve TİKA Ortadoğu ve Afrika Dairesi Başkası Doç. Dr. Arpa, ise törende yaptıkları konuşmalarında Türkiye’nin hem Büyükelçilik hem de TİKA olarak her zaman Etiyopya’nın yanında olduğunu belirterek her zaman destek vermeye hazır olduklarını vurguladılar. Tören diğer katılımcıların konuşmaları ve toplu fotoğraf çekilmesi ile son buldu.

Sonraki Haber

Ukrayna Milli Taras Şevçenko Üniversitesi ile İşbirliği Artarak Devam Edecek

Ukrayna’da Kiev Milli Taras Şevçenko Üniversitesi ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı arasında Türk Dili ve Kültürü tanıtımına yönelik birçok projeye zemin teşkil edecek İyi Niyet Protokolü imzalandı. Ukrayna’nın en köklü üniversi olarak bilinen...