Haberler

28 Aralık 2016

Etiyopya'da Yetimler Unutulmadı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Etiyopya'nın Oromia Eyaleti'nde bulunan Şeşemenya ve Bale Robe köylerinde olmak üzere üç farklı bölgede VI. Yetim Dayanışma Günleri projesi kapsamında yetim çocukların ailelerine büyükbaş, küçükbaş ve kümes hayvanı desteğinde bulunuldu.

TİKA, Etiyopya'da yetim çocuklar ile onların annelerinin hayatlarında olumlu değişimler gerçekleştirmek ve onları sağlıklı bireyler olarak geleceğe hazırlayabilmek amacı ile “VI. Yetim Dayanışma Günleri” düzenledi. Düzenlenen tören kapsamında Etiyopya'nın Oromia Eyaleti'nde üç farklı bölgede yaşayan ailelere, 100 süt keçisi, 8 boğa, 180 tavuk ve 10 kümes ve 45 arı kovanı teslim edildi.  

“Dualarımız Türk Milleti İçin”

Teslim töreninde konuşan Bale Robe Bölgesi Kadın ve Çocuk İşleri Ofisi Sorumlusu Meselech Beyecha, “Biz Türkleri yardımsever bir millet olarak biliyorduk, bugün burada sizleri yakından tanıdık, çok uzaklardan, hiçbir şeyi olmayan bu yoksul insanlara paha biçilemeyen hediyelerle geldiniz. Dualarımız Türk milleti için, hiç merak etmeyin emanetlerinize iyi bakacağız” dedi.  

Sonraki Haber

TİKA Tacikistan’da Sağlık Projelerine Devam Ediyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Tacikistan’ın Vahdat Şehri’ne bağlı Karsang Köyünde bulunan yılda ortalama 5000’den fazla hastaya hizmet veren sağlık ocağına tadilat desteğinde bulunuldu. Sağlık sektörünün altyapı ihtiyacının oldukça fazla olduğu Tacikistan’ın...