Haberler

09 Haziran 2023

Etiyopya’da Devlet Televizyonu Çalışanlarına “Sosyal Medya ve Dijital Medya Haberciliği" Eğitimi Verildi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) iş birliğinde Etiyopya Yayın Kuruluşu (EYK) çalışanlarına sosyal medya ve dijital medyada habercilik konularında eğitim verildi.

TRT’nin uzman kadroları tarafından Ankara’da verilen eğitimde dijital medya yönetimi, kamerada görsel dil oluşturma, dijital haber kurgusu, dijital medya yönetimi ve raporlama konularına değinildi. 5 gün süren eğitimlere Etiyopya devlet televizyonundan 8 çalışan katıldı.

Sertifika töreninde konuşan TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Rahman Nurdun, “TİKA dost ve kardeş toplumlarda medya mensuplarının mesleki kapasitelerinin artırılmasını ve medya alt yapılarının güçlendirilmesini hedeflemekteyiz. Bu amaçla Türkiye’nin marka kuruluşu olan TRT iş birliğinde pek çok medya eğitimi düzenliyoruz” dedi.

TRT Genel Müdür Yardımcısı Fethi Fahri Kaya, Etiyopyalı meslektaşlarını TRT’de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek eğitimlerin önümüzdeki dönemde de devam edeceğini aktardı.

EYK Baş Editörü Solomon Tsegaye Eshetıe ise “TİKA ve TRT’ye desteklerinden ötürü çok teşekkür ederiz, mesleki olarak verimli bir hafta geçirdik” dedi.

Sonraki Haber

TİKA Desteğiyle Özbekistan’da ‘İslami Geometrik Desenler’ Üzerine Çalıştay Düzenlendi

Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) tarafından Özbekistan'ın Semerkant şehrinde İslami geometrik desenlerin analizi ve yeniden üretimi üzerine bir çalıştay düzenlendi. Çalıştaya Özbek Medreselerinde bulunan desenlerin incelenmesi ve çokgen...