Haberler

23 Nisan 2021

Erenler Sofrası Tacikistan’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Ramazan ayında Tacikistan’da ihtiyaç sahibi 1000 aileye toplam 27 ton gıda yardımı yaptı.

TİKA’nın Erenler Sofrası Ramazan Programı adıyla başlattığı gıda dağıtımının Tacikistan’ın Rudaki ve Ayni bölgelerindeki ayağı tamamlandı. Bu bölgelerde ihtiyaç sahibi 500 aileye Tacikistan Devlet Sosyal Ajansı ve yerel belediyeler işbirliğinde yardım kolileri ulaştırıldı.

Önümüzdeki günlerde Tacikistan Devlet Sosyal Ajansı ve yerel belediyeler işbirliğinde Duşanbe, Darvaz ve Horasan bölgelerinde ihtiyaç sahibi ailelere yardım kolisi dağıtımları devam edecek. Duşanbe’de yardımların ağırlıklı olarak savaş gazilerine yapılması planlanıyor.

TİKA, Tacikistan’da faaliyetlerine başladığı 1992 yılından beri ülkenin kalkınma ihtiyaçlarını ve hedeflerini de göz önünde bulundurarak halkın yaşam standartlarını iyileştirmeyi amaçlayan 500’e yakın eğitim, sağlık, tarım, meslek edindirme ve kurumsal kapasite geliştirme projesini hayata geçirdi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) bu sene, Erenler Sofrası konseptiyle dünyanın dört bir yanındaki 87 ülkeye Ramazan yardımları ulaştırmayı planlıyor. TİKA’nın geleneksel iftar programları yerine 2020’de yapıldığı gibi bu yılki yardım programları da pandemi şartlarına uygun bir şekilde revize edilerek gıda dağıtım programı şeklinde gerçekleşiyor.

Sonraki Haber

TİKA’nın Erenler Sofrası Karadağ’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Erenler Sofrası Ramazan Programı aracılığıyla Karadağ’da 2.000 aileye ulaştıracağı yardım kolilerinin dağıtımına başladı. 2021 yılının Cumhurbaşkanlığı tarafından Yunus Emre ve Türkçe Yılı, Hacı Bektaş Veli Yılı ve Ahi...