Haberler

24 Nisan 2021

TİKA’nın Erenler Sofrası Karadağ’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Erenler Sofrası Ramazan Programı aracılığıyla Karadağ’da 2.000 aileye ulaştıracağı yardım kolilerinin dağıtımına başladı.

2021 yılının Cumhurbaşkanlığı tarafından Yunus Emre ve Türkçe Yılı, Hacı Bektaş Veli Yılı ve Ahi Evran Yılı olarak ilan edilmesi kapsamında TİKA, Ramazan’ın bereketinin ve sevincinin paylaşılacağı ülkelerde düzenlenecek projeleri “Erenler Sofrası” adı altında yürütüyor.

TİKA’nın Erenler Sofrası yardımları ilk olarak Karadağ’ın kuzeyinde yer alan Plav ve Gusinye şehirlerindeki 250 aileye teslim edildi. Karadağ İslam Birliği iş birliğinde planlanan programlar neticesinde Karadağ’ın 13 şehrinde belirlenen toplam 2.000 ihtiyaç sahibi aileye gıda ve temizlik malzemelerden oluşan yardım kolileri dağıtılacak.

Karadağ’ın diğer bölgelerindeki dağıtım çalışmalarına hız veren TİKA, “Erenler Sofrası” aracılığıyla Türkiye’nin geçmişinden miras kalan yardımlaşma ve paylaşma kültürünün Karadağ’da yaşatılmasına katkı sağlamaya devam edecek.

 

 

 

 

 

Sonraki Haber

TİKA’nın Erenler Sofrası Kenya’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Erenler Sofrası Ramazan Programı kapsamında Kenya’da bin 200 aileye ulaştıracağı 36 tonluk yardım paketi dağıtımına başladı.  2021 yılının Cumhurbaşkanlığı tarafından Yunus Emre ve Türkçe Yılı, Hacı Bektaş Veli...