Haberler

06 Mayıs 2021

Erenler Sofrası Kuzey Makedonya’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Erenler Sofrası Ramazanın Programı kapsamında Kuzey Makedonya’nın farklı bölgelerindeki 3.000 aileye gıda paketi dağıttı.

2021 yılının Cumhurbaşkanlığı tarafından Yunus Emre ve Türkçe Yılı, Hacı Bektaş Veli Yılı ve Ahi Evran Yılı olarak ilan edilmesi vesilesiyle TİKA’nın başlatmış olduğu “Erenler Sofrası” Kuzey Makedonya’nın çeşitli bölgelerinde ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü.

TİKA, ihtiyaç sahiplerinin yoğun olarak yaşadığı başkent Üsküp başta olmak üzere, Kalkandelen, Gostivar, Kırçova, Manastır ve Ohri olmak üzere Kuzey Makedonya genelinde 3.000 aileye gıda paketi dağıttı.

TİKA, 2020 yılı pandemi süresince de başta Kuzey Makedonya’nın iktisadi ve sosyal olarak dezavantajlı bölgeleri olan Ustrumca, Bansko ve Vasilevo’yı da içeren dağıtım programlarında 2.000’den fazla gıda paketini ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıştı.

Sonraki Haber

TİKA’nın Erenler Sofrası Uganda’daki İhtiyaç Sahibi Aileler İçin Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Uganda’nın çeşitli bölgelerindeki ihtiyaç sahibi 1350 aileye ramazan yardımı ulaştırıldı.  TİKA, içinde un, fasulye, pirinç, şeker, tuz ve yağdan oluşan gıda paketlerini Yumbe, Wakiso, Moyo ve Mukono...