Haberler

09 Mayıs 2021

Erenler Sofrası Güney Amerika’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Erenler Sofrası programı kapsamında Güney Amerika ülkeleri Paraguay ve Şili’de 600 aileye gıda ve hijyen paketleri dağıtıldı.

2021 yılının Cumhurbaşkanlığı tarafından Yunus Emre ve Türkçe Yılı, Hacı Bektaş Veli Yılı ve Ahi Evran Yılı olarak ilan edilmesi kapsamında TİKA, Güney Amerika ülkeleri Paraguay ve Şili’de dağıtım programları gerçekleştirdi.

Erenler Sofrası Paraguay’da

Paraguay’da TİKA’nın temin ettiği gıda ve hijyen paketleri Asuncion Büyükelçiliği tarafından Asuncion İslam Kültürü ve Hayır Merkezi aracılığıyla ihtiyaç sahibi 300 aileye dağıtıldı. T.C. Asuncion Büyükelçisi Serhat Aksen, merkezi ziyaret ederek yardım paketlerini alan ailelerin temsilcileriyle bir araya geldi.

İslam Kültürü ve Hayır Merkezi yetkilileri, bağış için ülkemize, TİKA’ya ve Asuncion Büyükelçiliğine teşekkürlerini iletti.

Erenler Sofrası Şili’de

TİKA tarafından Erenler Sofrası programı kapsamında temin edilen 300 gıda ve hijyen kolisi ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere T.C. Santiago Büyükelçiliği tarafından Şili İslam Merkezine ve Rabbani Merkezine teslim edildi.

Kovid-19 salgını kapsamında alınan sağlık tedbirleri uyarınca sınırlı sayıda katılımla Santiago’nun tek camisinin içindeki Şili İslam Merkezi ve Rabbani merkezinde düzenlenen teslim törenlerinde Santiago Büyükelçisi Gülcan Akoğuz, Şili İslam Merkezi sorumlusu Yusuf Husein, Rabbani Merkezi sorumlusu Abdul Matin Vicente ve Büyükelçilik çalışanları katıldı.

Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere kolilerin teslim edildiği Şili İslam Merkezi ve Rabbani Merkezi yetkilileri pandemi döneminde ihtiyaç sahiplerinin arttığını ve yardımların azaldığını ifade ederek söz konusu destekten dolayı Türkiye’ye ve Türk halkına şükranlarını dile getirdi.

 

Sonraki Haber

TİKA’nın Erenler Sofrası İspanya’nın Endülüs Bölgesinde

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından “Erenler Sofrası” Ramazan programı kapsamında İspanya’nın Endülüs bölgesindeki 70 aileye Ramazan ayı süresince çeşitli malzemeden oluşan 350 gıda paketi dağıtıldı. Kovid-19 pandemisinden etkilenen İspanya’da karantina uygulamalarına bağlı...