Haberler

08 Mayıs 2021

Erenler Sofrası Gine’de

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Erenler Sofrası programı kapsamında Batı Afrika ülkesi Gine’de Covid-19’dan olumsuz etkilenen 1.000 ihtiyaç sahibi aileye gıda paketi dağıtıldı.

Küresel bir sorun olmaya devam eden Kovid-19 Batı Afrika ülkesi Gine’yi de etkiliyor. Yirmi iki binin üzerinde vakanın tespit edildiği ve şimdiye kadar 148 kişinin hayatını kaybettiği virüs nedeniyle ülkede hayat her geçen gün daha da zorlaşıyor. Birçok insan tek odalı baraka evlerde kalabalık bir ortamda yaşam mücadelesi veriyor.

Gine’de bir başka sorun ise temel gıda maddelerine ulaşmak. Ülkede yüzbinlerce aile günlük bir öğün yemek ile hayatını idame ettirmeye çalışıyor. Birçoğunun günlük kazancı 1 doların altında bulunuyor.

TİKA Erenler Sofrası Ramazan programı kapsamında Covid-19 nedeniyle gıdaya ulaşmakta sıkıntı yaşayan engelli, yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerden oluşan 1000 haneye, içerisinde pirinç, yağ, şeker ve çay bulunan gıda paketlerini teslim etti.

Yardımlardan duyduğu sevinci dile getiren Engelliler Sitesi sakinlerinden Maria Camara “TİKA her yıl bizlere Ramazan ayında gıda yardımında bulunuyor. Bizler için çok şey yaptı. Su sorunumuzu çözdü, ekmek fırını inşa etti, revirimizi yenileyip donattı.” dedi.

Sonraki Haber

Erenler Sofrası Macaristan’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Erenler Sofrası programı kapsamında Macaristan’da Erd Belediyesi Sosyal Bakım Merkezine, Székesfehérvár şehrindeki Kriz Yönetim Merkezine, Dunaújváros şehrindeki Evsiz Bakım Merkezine ve Salgótarján şehrindeki Sosyal Bakım Merkezine gıda, hijyen...