Haberler

11 Mayıs 2021

Erenler Sofrası Afganistan’da İhtiyaç Sahibi Aileler için Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan’ın Herat ve Nimruz eyaletlerinde ihtiyaç sahibi 600 aileye gıda yardımı yaptı.

TİKA’nın Afganistan Herat Program Koordinasyon Ofisi tarafından Ramazan ayı münasebetiyle Herat ve Nimruz Vilayetleri’nde ihtiyaç sahibi 600 âileye gıda yardımı yapıldı. Bunun yanı sıra Ramazan ayı boyunca birçok farklı etkinlikte 1000 kişiye iftar yemeği verildi. Herat ve Nimruz illerinde halk, öğrenciler, yetimler, öğretmenler ve basın mensuplarına ofis yerleşkesinde ve yetimhanelerde verilen iftarlarda Ramazan ayında ülkemizin dünyanın her tarafındaki ihtiyaç sahiplerine şefkat ve muhabbet elini uzattığı vurgulanarak Türk ârifleri Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Velî ve Ahi Evran’ın bütün çağlara ve nesillere uzanan evrensel mesajlarına temas edildi. Ramazan ayı boyunca Herat ve Nimruz vilayetlerindeki yetimhanelerde kalan 400 çocuğa da elbise ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Sonraki Haber

TİKA’nın Erenler Sofrası Botsvana’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Erenler Sofrası Programı kapsamında T.C. Gaboron Büyükelçiliği iş birliğinde Botsvana’da 1.000 aileye gıda paketi dağıtıldı. Cumhurbaşkanlığı tarafından, 2021 yılının Anadolu’nun manevi mimarları olan Yunus Emre, Ahi Evran...