Haberler

11 Mayıs 2021

TİKA’nın Erenler Sofrası Botsvana’da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Erenler Sofrası Programı kapsamında T.C. Gaboron Büyükelçiliği iş birliğinde Botsvana’da 1.000 aileye gıda paketi dağıtıldı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından, 2021 yılının Anadolu’nun manevi mimarları olan Yunus Emre, Ahi Evran ve Hacı Bektaş Veli Yılı ilan edilmesi vesilesiyle TİKA tarafından Anadolu’nun kalbi olarak görülen değerlerden ilham alınarak “Erenler Sofrası” teması ile yürütülen Ramazan ayı programı çerçevesinde, Botsvana’da köylerde yaşayan 1.000 aileye Ramazan paketi ulaştırıldı.

TİKA tarafından Ramazan ayı vesilesiyle Botsvana’da 1.000 aileye gıda paketi dağıtıldı. TİKA, Türkiye’nin Gaboron Büyükelçiliği iş birliğinden gerçekleşen proje ile hem ülke şartları hem de Covid-19 salgınının etkileri sebebiyle gıdaya erişim konusunda zorluk çeken ailelere yardım elini uzattı.

Gıda dağıtımları Botsvana’nın Moshupa ve Ramotswa gibi farklı köylerinde yapılırken, Moshupa’daki dağıtıma T.C. Gaboron Büyükelçisi Meltem Büyükkarakaş ile birlikte Botsvana Tarım Bakanı Karabo Gare katıldı. Geçen sene TİKA tarafından Botsvana’da büyükelçilik ve Botsvana Müslümanlar Derneği iş birliği ile ilk defa gerçekleştirilen gıda dağıtım projesi Botsvana halkı tarafından büyük bir memnuniyet ile karşılanmıştı. TİKA bu sene de Türk Büyükelçiliği yetkililerinin sahadaki katılımıyla farklı köylere paketleri ulaştırarak ihtiyaç sahibi ailelere yardım elini uzatmaya devam etti.

Sonraki Haber

Erenler Sofrası Gambiya'nın Dört Bir Yanında İhtiyaç Sahipleri İçin Kuruldu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Gambiya'nın tüm bölgelerini kapsayan farklı yerel yönetimler ve STK’lar iş birliğiyle 1.500 ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımı ulaştırdı. Ayrıca ihtiyaç sahibi yatılı okul ve yetimhanelerde iftar verildi. TİKA’nın...