Haberler

23 Haziran 2017

Endonezya’da 500 Çocuğa İftar

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Endonezya Cakarta Büyükelçiliği işbirliğinde Endonezya’nın Açe Eyaleti ile başkent Cakarta’da olmak üzere iki ayrı yetimhanede yaklaşık beş yüz çocuğa iftar verildi.

Türkiye Cakarta Büyükelçisi Mehmet Kadri Şander Gürbüz, TİKA ile işbirliğinde iftar programı yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, bu tür faaliyetlerin iki ülke arasındaki dostane ilişkilere büyük katkı sunduğunu ifade etti.  

TİKA Doğu ve Güney Asya Pasifik ve Latin Amerika Dairesi Başkanı Dr. Rahman Nurdun ise, konuşmasında Endonezya da düzenledikleri iftar programından duydukları memnuniyeti iletti. Nurdun, TİKA’nın pek çok ülkede kalkınma faaliyetleri yürüttüğüne dikkati çekerken, bu yıl Ramazan ayında gerçekleştirilen iftar programlarında ihtiyaç sahiplerine ulaştıklarını aktardı.

Sonraki Haber

TİKA’dan Afrika’nın En Batısına Dostluk Eli

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Fildişi Sahili’nde gerçekleştirilen gıda yardımı ve iftar programı çerçevesinde 1000 kişilik iftar programı gerçekleştirerek, ihtiyaç sahibi Fildişi Sahili vatandaşlarına 1000 paketlik gıda yardımında bulundu.  Dünyanın birçok noktasında kardeşlik...