Haberler

07 Temmuz 2015

Dünya Yetimler Günü Afganistan’da Yetimler ile Birlikte Kutlandı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan’da, Dünya Yetimler Günü münasebetiyle geçen yıl başlattığı yetimlerin sorunları hakkında farkındalık yaratma amaçlı programını bu yıl da sürdürerek 80 yetim öğrenciyi TİKA Kabil PKO yerleşkesinde misafir etti.

Her yıl ramazan ayının on beşinci günü Dünya Yetimler Günü olarak İslam dünyasında değişik faaliyetlerle anılıyor. Bu çerçevede TİKA Dünya Yetimler Gününde Afganistan’daki yetimleri unutmadı.
TİKA tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında Hadaf Vakfı İstanbul Kabil Dostluk Yetimhanesinde kalan 70 öğrenci ile yatılı Kuran Kursu öğrencilerinin şeref misafiri olarak davet edildiği bir iftar programı düzenlendi.

İftar vakti girmeden yetim öğrencilerin yemekleri TİKA yetkilileri, Afganistan Uyuşturucuya Karşı Mücadele Bakanı Salamet Azimi, Afganistan Parlamentosu Milletvekillerinden Şükriye Paykan, İnayetullah Babür Farahman, Abdul Beşir Teyinç, Said Enver Sadat, Muhammet Yusuf Sabır, TİKA Kabil Program Koordinatörü Süleyman Şahin, Yunus Emre Eğitim Koordinatörü Mete Yusuf Ustabulut, TİKA Uzmanları Nilüfer KAMER ve Evren RUTBİL tarafından yapıldı.

Yemek sırasında TİKA Başkanı Sayın Dr. Serdar ÇAM’ın mesajı TİKA Uzmanı Nilüfer Kamer  tarafından okundu.  Yerleşkede düzenlenen etkinlikte yetim öğrenciler takım oluşturarak futbol ve voleybol maçı yaptılar ve yerleşke bahçesindeki oyun alanlarında eğlendiler.

Yetim öğrenciler için hazırlanan ve Afganistanlı Bakan, Meclis Komisyon Başkanı ile 5 Milletvekili ve TİKA mensupları tarafından servis edilen Türk yemekleri çocuklar tarafından çok beğenildi. Yemeğin ardından çocuklarla hatıra fotoğrafı çekilerek program sona erdi.

Sonraki Haber

Gürcistan’da Didi Diğomi Polikliniği’ne Tadilat ve Donanım Desteği

Gürcistan’ın başkenti Tiflis’in Kuzey Batısında bulunan ve yaklaşık 50 bin nüfuslu Didi Diğomi semtinde bulunan Didi Diğomi Polikliniği’ne Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından tadilat ve donanım desteğinde bulunuldu.  TİKA, Gürcistan’da gerçekleştirdiği projelerle...